شمارۀ ۱۱ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجٰا

شمارۀ ۱۱ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجٰا

شمارۀ ۱۱ ماهنامۀ گیلانˇاؤجا ویژۀ روز بین‌المللی زنان (هشت مارس) منتشر شد. در این شماره، سرمقاله با عنوان "رهایی جامعه بدون رهایی زنان ممکن نیست" و یادداشتی دربارۀ "تعاونی زنان روستایی"، همچنین مقالاتی با عنوان "پیشگامان جنبش زنان در گیلان" و "زنان برای زنان و زنان برای جامعه، دو گرایش مهم از آغاز تاکنون" همراه با گفت‌وگو با زنانی که در زمان انقلاب در استان گیلان فعالیت داشتند؛ با عنوان "چرا خواسته‌های زنان در انقلاب ۵۷ به محاق رفت؟" یادداشت و گفت‌وگوهایی دربارۀ "مشاغل خانگی و استثمار زنان" منتشر شده است. یادداشتی دربارۀ "بیمۀ تأمین اجتماعی" و "فمینیسم چیست؟" از دیگر مطالب خواندنی شمارۀ ۱۱ ماهنامۀ گیلان ˇ اؤجا است.

ترجمه‌هایی با عنوان "فمینیسم سوسیالیستی: رزا لوکزامبورگ برای زمانۀ ما" و بخش دوم مقالۀ "سوسیالیسم برای قرن بیست و یکم یعنی چه؟" به همراه یادداشتی دربارۀ تاریخچۀ روز بین‌المللی زنان با عنوان "هشت مارس، میثاق مبارزۀ بین‌المللی زنان" نیز در این شمارۀ مجله منتشر شده است. و همچنین مطلبی دربارۀ شطرنج، یادبود بابک پاکزاد و یادداشت "می شهر" به زبان گیلکی، آموزش خواندن و نوشتن به زبان گیلکی و...  را نیز می‌توانید بخوانید.

شمارۀ ۱۱ ماهنامۀ گیلانˇاؤجا در ۲۴ صفحه، اسفند ماه ۱۳۹۵ به قیمت ۱۰۰۰ (یک هزار) تومان در دسترس علاقمندان است.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan