شمارۀ ۱۲ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجٰا

شمارۀ ۱۲ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجٰا

دوازدهمین شمارۀ ماهنامۀ "گیلانˇاؤجا" ویژۀ روز بین‌المللی کارگران، منتشر شد. در این شماره سرمقاله‌ای دربارۀ "مفهموم طبقۀ کارگر و ضرورت مبارزۀ جمعی" همراه با مقاله‌ای با موضوع "بار بحران بر دوش طبقۀ کارگر" می‌خوانید. همچنین یادداشت‌ها و گزارش‌هایی با عنوان " زنان در بازار کار غیر رسمی" و "درد مشترک" و "رنج‌های پنهان پشت جذابیت بازار" پیرامون وضعیت زنان شاغل در گیلان در شمارۀ دوازدهم "گیلانˇاؤجا" منتشر شده است.

یادداشتی دربارۀ "زبان و معنی آن" به همراه ترجمه‌هایی از روزنامۀ «گاردین» با عنوان "اگر جزء طبقۀ کارگر هستید، این اماکن عمومی جای شما نیست" و "اصول نگارش سوسیالیستی" از «جاکوبین»، هم در این شماره برای مطالعۀ علاقه مندان گنجانیده شده است.

اخبار و گزارش‌، همراه با آموزش زبان گیلکی و "مفاهیم تاکتیکی در شطرنج" در کنار "پاسخ به نامه‌ها و نقدهای خوانندگان" دیگر مطالب شمارۀ دوازدهم "گیلانˇاؤجا" است.

بخش دوم "نگاهی انتقادی به وضعیت شعر گیلکی" و شعری از مرضیۀ احمدی اسکویی، به زبان ترکی و شعری از م.راما همراه با یادداشت "می شهر" و داستان کوتاه "زأستن" به زبان گیلکی از هادی غلامدوست مطالب ادبی این شمارۀ "گیلانˇاؤجا" را تشکیل داده است.

شمارۀ دوازدهم ماهنامۀ "گیلانˇاؤجا" اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۳۶ صفحه، به قیمت ۲۰۰۰ (دو هزار) تومان هم‌اکنون در دسترس علاقمندان است.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan