شمارۀ ۲۰ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجٰا

شمارۀ ۲۰ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجٰا

شمارۀ ۲۰ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجا، مرداد ۱۳۹۷ منتشر شد.

"راه حل گرانی" عنوان نخستین مقالۀ این شماره است که به ریشه‌یابی دلایل و پیشنهاد راه حل برای گرانی، از دو منظر تولید و توزیع پرداخته است. صورت وضعیت شمارۀ ۲۰ اوجا با نقد مدیران برنامه‌ریز شهری و دانشگاهی در یادداشت "این رشت نقطۀ آسایش کیست؟" آغاز می‌شود و با پرداختن به مسائل کارگری و تحلیل خبرهایی دربارۀ "کارخانۀ کاشی گیلانا" و گزارش‌هایی از کارگران شفارود، تالش و نساجی فومنات، ادامه می‌یابد همچنین موضوع "طرح حذف خرید تضمینی برگ سبز چای" و "مشکلات صیادان شمال" نیز در این بخش به اختصار طرح و بررسی شده است. در ادامه نقدی بر گسترش بی‌رویۀ طرح‌های بومگردی با عنوان "بومگردی اسم رمز جدید طبیعت‌خواری"‌ و گزارشی از اعتراض مردم روستاهایی با عنوان "وقتی مردم دیلمان سیاهکل جاده را می‌بندند" به همراه یادداشتی دربارۀ "ناتوانی در تأمین آب آشامیدنی و برق خانگی" می‌توانید بخوانید. گزارش‌های تحلیلی کوتاهی با موضوع "تبرئۀ متهمان پروندۀ تجمع روز جهانی زن"، "بیمۀ زنان خانه‌دار" و ثبت قاسم‌‎آباد، به‌عنوان روستای ملی صنایع دستی و دستاورد تبلیغ برای حجاب زنان، پایان بخش مطالب صورت وضعیت هستند. 

"کوه آوا"، یادداشتی در نقد و معرفی کتابچۀ سرودهای کوهستان و "روزنوشت‌های یک کارگر" از دیگر مطالب خواندنی شمارۀ ۲۰ ماهنامۀ گیلانˇ اؤجاست. 

"مروری بر مبارزات معلمان: از حسن رشدیه تا محمد حبیبی" که طرح صفحۀ نخست نشریه نیز به آن اختصاص یافته، همچنین یادداشتی با عنوان "تأملی بر تجاوزهای سازمان‌یافته در ایرانشهر" را به همراه یاداشت گیلکی می‌شهر و ترجمه‌ای دربارۀ نلسون ماندلا و ... در شمارۀ بیستم اؤجا می‌توانید بخوانید.

شمارۀ ۲۰ ماهنامه گیلانˇ اؤجا، مرداد ۱۳۹۷، در ۱۶ صفحه، به قیمت ۲۰۰۰ (دو هزار) تومان منتشر شده است.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan